قالب وبلاگ


تحلیل بورس ایران
تحلیل تکنیکال و بنیادی شرکت های بورس ایران  
آگهی دعوت به مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت کارخانجات دارو پخش برای تاریخ سوم خرداد ماه سال جاری جهت تصویب صورت های مالی عملکرد پایان دوره پایان اسفند ماه سال مالی 90 در حالی منتشر شده که "دارو" به ازای هر سهم 1195 ریال سود شناسایی کرده است.

الله یاری، مدیر مالی شرکت کارخانجات داروپخش در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: شرکت از سود 1190 ریالی برآوردی هر سهم در آخرین پیش بینی بودجه سال مالی گذشته، 1195 ریال سود محقق کرده که تقسیم 950 ریال سود نقدی به ازای هر سهم، معادل 80 درصد از سود تحقق یافته، پیشنهاد هیأت مدیره به مجمع صاحبان سهام است که در سوم خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

وی با اشاره به افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت در سال مالی 89 برای اجرای پروژه محصولات ویال، خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه با توجه به مشکلات ایجاد شده توسط شرکت پروسسینگ (پیمانکاری خارجی پروژه) و عدم امکان ارسال تجهیزات مربوطه از کشور آلمان، در اوایل سال 90 متوقف گردید. اما پس از بازنگری در طرح توجیهی فنی، مالی و اقتصادی، مقرر گردید این پروژه در سال 90 توسط پیمانکار داخلی اجرا شده و به نظر می رسد تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیر مالی شرکت کارخانجات دارو پخش از قابلیت تولید و عرضه 41 قلم انواع محصولات در حوزه های مختلف پزشکی با استفاده از طرح مذکور خبر داد و افزود: این پروژه تا پایان سال مالی جاری و حتی زودتر از برنامه زمان بندی شده برای امسال به بهره برداری رسیده و با ظرفیت کامل تولید خود را آغاز خواهد کرد.

الله یاری درباره برنامه های آتی شرکت نیز تأکید کرد: بازسازی و نوسازی بخش مایعات، بسته بندی قرص و توزین مرکزی و پروژه تولید محصولات سافت ژل از جمله برنامه های آتی شرکت بوده و تولید سایر محصولات دارویی نیز در دست مطالعه می باشد.

این مقام مسئول در شرکت کارخانجات داروپخش در ارتباط با تصمیم شرکت برای فروش صادراتی بر مبنای نرخ رسمی بانک مرکزی برای ارز دلار و تغییر نرخ این ارز به نرخ بازار آزاد با توجه به ابلاغیه سازمان حسابرسی مبنی بر امکان فروش صادراتی بر پایه نرخ توافقی ارز، تصریح کرد: شرکت در بودجه برآوردی سال مالی جاری صادرات خود را بر پایه نرخ رسمی بانک مرکزی پیش بینی کرده و خرید مواد اولیه نیز بر مبنای دلار 1307 تومانی در نظر گرفته شده است. اما تعیین نرخ ارز بر مبنای نرخ توافقی دلار با توجه به حجم اندک صادرات شرکت چندان برای "دارو" اهمیت ندارد. افزون براینکه صادرات شرکت به کشورهایی از جمله افغانستان و عراق به صورت ریالی انجام می شود.

الله یاری در خاتمه سخنان خود رقم پیش بینی شده برای فروش صادراتی "دارو" در بودجه برآوردی سال مالی جاری را حدود پنج میلیون دلار عنوان کرد که نسبت به سال مالی گذشته 25 درصد رشد را نشان می دهد.


برچسب‌ها: گروه دارویی
[ یکشنبه ۱۳۹۱/۰۲/۳۱ ] [ 14:53 ] [ علی کاظم پور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

About

در این وبلاگ به تحلیل و بررسی نمادهایی از بازار سرمایه ایران پراداخته می شود. دوستان عزیز بازدید کننده می توانند درخواست تحلیل نمادهای مورد نظر خود را در بخش نظر سنجی هر یک از پست ها قرار دهند تا در اولین فرصت تحلیل آنها در وبلاگ قرار گیرد.
Blog Categories
Custom

   آی پی رایانه شما :